Haber Tarihi Jun 21,2022 13:25

ÇÖZÜMLERİMİZİN ULUSLARARASI STANDARTA GELMESİNİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

“Telekomdan sağlığa, sigortadan perakendeye pek çok sektörde hizmet veren ülkemizin öncü veri analizi ve yazılım şirketi Ereteam, Türkiye ve Amerika’daki ekipleriyle bir araya geldi. Toplantının ana gündeminde Ereteam’in dünyaya ve özellikle Amerika’ya açılması vardı. Türkiye’de başlattıkları çözümlerin Avustralya’dan Amerika’ya kadar tüm kıtalarda kullanılabilir halde olduğunun belirtildiği toplantıda, Ereteam’in artık uluslararası bir standarta ulaştığı vurgulandı.”

Türkiye’nin ilk yazılım hizmeti danışmanlığı ve veri analizi şirketlerinden biri olan, veri odaklı karar alma kültürünü kuruluşlara adapte etme vizyonu ile çalışan Ereteam, veri entegrasyonu iş zekâsı, performans yönetimi, kurumsal pazarlama yönetimi, finansal kaynak planlaması ve risk yönetimi gibi çok geniş alanda çözüm ve hizmet sunuyor.

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri ile etkili iş ortaklıkları gerçekleştiren, kamu, finans, telekomünikasyon, ilaç, sigorta ve perakende gibi birçok sektöre veri analizi ve iş optimizasyonu çözümleri sunan Ereteam, atılımlarına da devam ediyor.

Ereteam ailesi uzun bir aradan sonra Türkiye ve Amerika ofislerindeki ekipleriyle bir araya geldi. Toplantının ana gündeminde Ereteam`in dünyaya ve özellikle de Amerika`ya açılması vardı.

TÜRKİYE’DEKİ EKİBİN BİR KISMI DA AMERİKA’YA TAŞINACAK

Ereteam CEO’su Kutlay Şimşek, Amerika Birleşik Devletleri’nde hali hazırda telekomdan sağlığa, sigortadan perakendeye pek çok sektörde hizmet veren Ereteam`in büyüme planlarını tüm çalışanlarla paylaşırken, Türkiye ekibinin bir kısmının önümüzdeki dönemde Amerika`daki ekibe katılacağının altını çizdi. Şirket CAO’su Dr. Demirhan Yenigün, Amerika ofisinde görev yapan diğer liderlerle birlikte yürütülen projeleri, elde edilen başarıları ve gelecek döneme ait strateji ve hedefleri paylaştı.

İNSAN KAYNAKLARI ATILIMI: MIND VISION

Tüm yöneticilerin pandeminin ardından bir arada olabilmenin önemini vurguladığı etkinlikte, şirket CFO’su ve HR’dan sorumlu yöneticisi Berrin Şimşek, katılımcıları Ereteam`in daha kaliteli hizmet vermek, çalışanlarının yeteneklerini en üst düzeyde değerlendirmek ve gelişimlerine daha fazla katkıda bulunmak için İpek Aral danışmanlığında hayata geçirdiği ‘’Mind Vision’’projesi ile ilgili bilgilendirdi. Proje danışmanı İpek Aral; 21. yüzyılın hızla değişen iş dünyasında oyunun kuralları yeniden yazılırken, özellikle pandemi sonrasında insan yönetimi uygulamalarında yaşanan çok boyutlu gelişmeleri takip eden Ereteam İnsan Kaynakları yönetiminin, yeni çalışma perspektifinin “Mind Vision” ile nasıl hayata geçeceğini ve başlamış olan uygulamaların nasıl ilerlediğini açıkladı.

‘’ÇÖZÜMLERİMİZ TÜM KITALARDA KULLANILIR HALDE’’

Şirketin Satış, Pazarlama ve AR-GE`den sorumlu Genel Müdür Vekili Suat Örslü, 2022yılında alınan yeni ve yenilikçi projelerin duyurularını tüm ekiple paylaştı. Bunun dışında yurtdışına açılma perspektifi doğrultusunda ilaç sektörünü örnek verdiği konuşmasında elde ettikleri başarıyı şöyle anlattı: “2019 yılında dünyanın en büyük iki ilaç şirketinde Türkiye’de başlatmış olduğumuz çözümlerin zamanla sadece Türkiye’de değil, Avustralya’dan Amerika’ya kadar tüm kıtalarda kullanılabilir hale geldiğini gördük. 14 farklı ülkede projelerimizi tamamlamış durumdayız ve bu sene içerisinde 16 farklı ülkenin daha katılmasıyla birlikte çözümlerimizin uluslararası bir standart haline gelmesinin haklı mutluluğunu yaşıyoruz.”

‘’BAZEN HEDEFTEN ÇOK YOLCULUĞUN KENDİSİ BİZLERE ÇOK ŞEY ÖĞRETEBİLİYOR’’

PMO, Profesyonel Hizmetler ve Pre-sales`dan sorumlu Genel Müdür Vekili Abdülkadir Kesimli de dünya üzerinde değişik zaman dilimlerine yayılmış ekipler halinde çalışan ve pek çok zorluğu özverili çalışmalarıyla aşarak başarılı projelere imza atan tüm ekiplere teşekkür ederken, ‘’Yürüdüğümüz yol ve geldiğimiz nokta açısından mutluyum. Bazen hedeften çok yolculuğun kendisi bizlere çok şey öğretebiliyor. Yolculuğumuzu doğru geçirmek, o zenginliği, o çeşitliliği ve o kazanımları elde ederek ayakta kalabilmek, birbirimizden aldığımız güçle hedeflerimize ilerlemek hepimizi çok mutlu ediyor¨ ifadeleriyle hedef kadar o hedefe giden yolculuğun da ekibe kattığı değerlerin altını çizdi.

Pandemi sebebiyle uzun süredir yüz yüze görüşemeyen Ereteam ekibi toplantı öncesinde de La Mia Luce`de keyifli bir öğle yemeği yedi.