• Basın Listem'e Hoş Geldiniz

Kullanıcı Sözleşmesi

  Son Güncelleme: 31 Temmuz 2022

  KULLANICI SÖZLEŞMESİ

  Bu sitede sunulan hizmetlerden yararlanmayı talep eden herkes işbu sözleşmede yer alan hüküm ve şartların tamamını okuyup, kabul etmiş sayılır. İş bu Sözleşme, kullanıcı bilgilerinizin e-posta ile tarafınıza iletilmesi tebliğ edilmiş ve okunmuş olarak kabul edilir. İş bu sözleşme Kullanıcı bilgileriniz ile siteye ilk giriş yaptığınız an itibariyle başlar. Kullanıcı sözleşmesinde yer alan(aşağıdaki) şartları kabul etmemeniz halinde kullanıma başladıysanız kullanımınızı derhal durdurarak hesabınızın kapatılması için DEVİNİM yetkilerine talebinizi iletmenizi rica ederiz.


                >> MÜŞTERİ, basinlistem.com ve/veya basinlistem.com.tr üzerinden yapacağı e-posta gönderimlerinin görsel ve yazılı içeriğinin tamamından sorumludur. Söz konusu e-posta gönderimlerinden doğabilecek, hukuki sorumluluğu bu kullanıcı sözleşmesini onaylayarak kabul eder Kullanıcıların basinlistem.com ve/veya basinlistem.com.tr üzerinden yaptığı işlemlerde hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Her kullanıcı DEVİNİM ve/veya başka bir üçüncü şahsın haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir iş ve eylemde bulunmayacağını, yazılı, görsel ve işitsel bilgileri açıklamayacağını, kabul, beyan ve taahhüt eder.

                >> MÜŞTERİ, söz konusu görsel ve yazılı içeriğin yürürlükteki kanunlara ve mevzuatlara uygun olduğunu fikri ve sınai haklarını, telif haklarını ihlal etmediğini, kullandığı içeriklerin özgün olduğunu iş bu sözleşme ile baştan taahhüt ve garanti eder.

                >> MÜŞTERİ’nin, basinlistem.com ve/veya basinlistem.com.tr üzerinden yapacağı, e-posta gönderimlerinde alıcı kişi yada kuruluşlardan onay almak MÜŞTERİ ile DEVİNİM’in müteselsil sorumluluğundadır. MÜŞTERİ Bu amaç ile yapacağı gönderimler için basinlistem.com ve/veya basinlistem.com.tr yetkililerinden ücretiz gönderim hakkı talep edebilir. DEVİNİM söz konusu talebi bila ücret ile karşılamakla yükümlüdür.

                >> MÜŞTERİ, basinlistem.com ve/veya basinlistem.com.tr basın veritabanında kayıtlı alıcıların, tamamı yada tamamına yakının basın mensuplarından oluştuğunu, söz konusu alıcıların, kayıtlı oldukları sektör ve konu başlıklarına uygun içerikte haber değeri olan  içerikler almayı beklediklerini ve kabul ettiklerini, iş bu kullanıcı sözleşmesi ile, en baştan bildiğini ve kabul ettiğini beyan eder.
                >> MÜŞTERİ, Madde-4 uyarınca, basın veritabanının beklenti ve taleplere uygun olarak kullanımından sorumludur. Haber değeri olmayan, doğrudan satış amaçlı, içerisinde ürün yada hizmetin satış fiyat bilgisini içeren mailler göndermeyeceğini iş bu sözleşme ile kabul ve beyan eder.

                >> E-posta gönderimleri sonucunda, MÜŞTERİ’den e-posta almak istemediğini elektronik olarak ileten alıcılara, basinlistem.com ve/veya basinlistem.com.tr üzerinden yeniden e-posta gönderimi yapılamaz. MÜŞTERİ, bu hususu baştan bildiğini ve aksi yönde talepte bulunmayacağını iş bu sözleşme ile beyan ve kabul eder. 

                >> MÜŞTERİ, basınlistem.com ve basinlistem.com.tr’ye erişim için kullanılan Kullanıcı bilgilerini kendisi yada  çalışanlarından başka kimse ile paylaşamaz. MÜŞTERİ'ye verilen hesap adı ve şifre kullanılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu tarafınıza aittir. Bu nedenle söz konusu hesap adınızı ve şifrenizi güvenli bir şekilde saklayınız, üçüncü kişilerle hiçbir şekilde paylaşmayınız. 

                >> “Taahütlü Paket” kullanıcıları Paket açıklamasında yer alan süre boyunca, aylık aboneliklerinin yenilenmesini kabul ettiklerini iş bu kullanıcı sözleşmesi ile başta bildiklerini ve kabul ettiklerini kabul eder.

                >> Herhangi bir gönderim paketine sahip olmayan hesaplar en fazla 1 gün süre ile erişime açık kalmaktadır. Süre sonunda hesap yeni gönderim paketi satın alınıncaya kadar erişime kapatılmaktadır.

                >> Basınlistem.com ve/veya basinlistem.com.tr üzerinden gönderilen e-postalara erişim süresi 1 yıl olup. 1 Yılının sonunda sunucularımızdan silinmektedir.

                >> DEVINIM, basinlistem.com ve/veya basinlistem.com.tr üzerinden servis edilen mailler için, alıcı e-posta adreslerince açılma, okunma garantisi vermemektedir. Alıcı e-posta sunucuları tarafından engellenen maillerden ötürü DEVINIM sorumlu tutulamaz.

                >> Kullanım dönemi boyunca, toplam mail gönderim adedinin %1’inden fazla oranda, üyelikten çıkma yada şikayet maili gelmesi durumunda DEVİNİM söz konusu MÜŞTERİ ile çalışmama hakkına sahiptir. MÜŞTERİ bu hususu iş bu kullanıcı sözleşmesi ile peşinen bildiğini ve kabul ettiğini beyan eder.

                >> MÜŞTERİ, DEVİNİM tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetlerden olması nedeniyle Mesafeli Satışlara Dair Yönetmelik’in 7/4(f) maddesi gereğince cayma hakkının bulunmadığını ve cayma hakkını kullandığından bahisle ödediği miktarın iadesini talep edemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

                >> Taahhütlü paketler için cayma hakkının kullanımı durumunda, taahhütlü fiyat ile taahhütsüz fiyat arasındaki ücret farkını, DEVİNİM’e ödemeyi beyan ve taahhüt eder. 

                >> İş bu sözleşmede yer almayan hususlar için, internet üzerinden yapılan satışlar için uygulanan; Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği geçerlidir. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği tam metnine https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=20237&MevzuatTur=7&MevzuatTertip=5 adrsinden ulaşabilirsiniz.

                >> DEVİNİM, sözleşmede yer alan maddeleri önceden haber vermeksizin değiştirme hakkına sahiptir. Maddelerde yapılan değişiklik, kullanıcıya tebliğ etmekle yükümlü değildir.

                >> Web sitemizde bulunan ve web sitesi dışına yönlendirme yapan “link”ler diğer kişi ve kuruluşlarla bir hukuki ilişki içerisinde olduğumuz veya bu kişi ve kuruluşların edimlerini, güvenilirliklerini taahhüt ettiğimiz, onlar adına hareket ettiğimiz veya onlara herhangi bir konuda yetki verdiğimiz ya da bunların eylem ve işlemlerinden sorumlu olduğumuz anlamına gelmez.


                Devinim Veritabanı Yönetim Yay.İlt.Hiz.Ltd.Şti

                Mersis no: 294034595900011

                Adres: OSB.Mah.Birlik San.Sit.Birlik-2 İş Mrk.Kat:3 Dai:346 Beylikdüzü İstanbul

                Telefon: 0850 885 4545

                E-Posta Adresi: iletisim@basinlistem.com

                Çalışma Saatleri: P.tesi - Cuma / 09:00 - 18:00. C.tesi: 10:00-14:00