Haber Tarihi Ağu 27,2020 11:28

Mehmet Günak'tan Malazgirt Zaferi mesajı

“Şanlıurfalı İş insanı Günak, Malazgirt zaferi nedeniyle yayınladığı mesajında “Malazgirt’teki iman ve ruh, aradan geçen 949 yıla rağmen dipdiri duruyor ve unutulmamalıdır ki; Bizans’ın aziz vatanımız üzerindeki kin ve nefreti de dinmiş değildir” ifadesini kullandı.”

Malazgirt Zaferi’nin 949’uncu yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınlayan Günak, Malazgirt Meydan Muharebesi’nin tarihin akışını değiştiren savaşlardan birisi olduğunu kaydederek, “Bu savaş, Anadolu’yu asıl sahibine kavuşturmuş ve bu mukaddes topraklar şanlı ecdadımızca yurt olarak bellenmiştir. Dini Mübini İslam’a asırlar boyunca mihmandarlık eden ecdadımızın Malazgirt Ovası’nda kazandığı bu zaferle aynı zamanda İslam güneşi Anadolu’nun üzerine doğmuştur. Dolayısıyla Malazgirt Zaferi, Hilal’in Haç karşısındaki hükümranlığı, Hakk’ın batıl karşısındaki hükümdarlığıdır” dedi.

Üzerinden bin yıla yakın bir zaman geçmiş olmasına rağmen canlılığını koruyan Malazgirt ruhu gibi, Bizans’ın kin ve nefretinin de bugünlere kadar taşındığının kaydeden Günak, mesajının devamında şunları söyledi: “Geçmişte olduğu gibi, aziz milletimizi bugün de tarih sahnesinden silmek isteyen Bizans artıkları var! Geçmişte olduğu gibi, milli birliğimizi, beraberliğimizi ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünü bugün de bozmaya yönelik olarak oynanan Bizans oyunları var!.. Geçmişte kılıçla, silahla top ve tüfekle ecdadımızın karşısına çıkıp mağlup olmuşken, bugün bizleri parayla, dolarla ve dövizle alt etmeye çalışan Bizans hesapları var!.. Ama bunu başaramayacaklar! Çünkü biz millet olarak bir olmaya, iri olmaya ve diri olmaya devam edeceğiz. Beraberliğimizi her daim canlı tutmaya ve bu uğurda gerekirse kara toprağın bağrında şehit olmaya bile devam edeceğiz. İşte bu duygu ve düşüncelerle Malazgirt Zaferimizin 949’uncu yıldönümünü kutluyor, toprağa düşmüş olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise esenlik dolu nice yıllar diliyorum.”dedi.