Haber Tarihi Jul 08,2024 18:01

MOBİL OYUNLARLA OLİMPİYAT MEŞALESİNİ YAKIN!

“İnteraktif reklamcılığı güçlendiren mobil reklam platformu Digital Turbine, Inc. (Nasdaq: APPS), Olimpiyat Oyunlarının heyecanı giderek artarken, bu unutulmaz etkinlik sırasında markaların hedef kitlesiyle etkili bir şekilde bağlantı kurmasına yardımcı olacak içgörüler derledi.”

Olimpiyatlar, rekabetin heyecanından zaferin coşkusuna kadar dünya genelinde izleyicileri büyüler ve birleştirir. Bu heyecan, bugünün dijital çağında mobil cihazların eklenmesiyle daha da artıyor ve markalara coşkulu izleyicilere ulaşma fırsatı sunuyor. Geçtiğimiz Olimpiyat dönemine baktığımızda ise mobil oyun trafiğinde ciddi bir artış görülüyor. Peki markalar mobil oyunlar üzerinden Olimpiyat izleyicileriyle nasıl bağlantı kurabilir?

Mobil oyuncular, sosyal medya kullanıcılarından %10 daha fazla oranda Olimpiyatları izliyorlar. Bu durum, markalar için izleyicilerle bağlantı kurma açısından altın bir fırsat sunuyor. Oyun uygulamaları, etkileşimli videolar ve oyunlaştırılmış reklamlar gibi sürükleyici deneyimler sunarak markalar için beklentinin üzerinde sonuçlar getiriyor.

Verilere göre, mobil oyuncuların %28’i spor uygulamalarını kullanıyor ve bu oran sosyal medya kullanıcılarından %30 daha fazla. Spor uygulamaları, spor haberlerinden canlı skorlara kadar çeşitli içeriklere hızlı ve kolay erişim sağlıyor. Mobil oyuncular, bu uygulamalar sayesinde en sevdikleri spor etkinliklerini kaçırmadan takip edebiliyor ve bu da onları sporla ilgilenen önemli bir kitle haline getiriyor.

Mobil oyuncuların %20'si kendilerini "Spor Hayranı" olarak tanımlıyor ve bu oran sosyal medya kullanıcılarından %70 daha fazla. Bu yüksek ilgi, mobil oyuncuların spor içerikleriyle ne kadar ilgili olduğunu gösteriyor. Olimpiyat Oyunları gibi büyük spor etkinliklerinde bu kitle, markalar için büyük bir potansiyel sunuyor. Mobil oyuncuların sporla olan bu güçlü bağı, markalar için önemli pazarlama fırsatları sunuyor. Digital Turbine, markaların bu değerli kitleye ulaşmasını sağlayacak uygulama içi ve cihaz içi fırsatlar sunuyor.