Haber Tarihi Jun 15,2024 16:01

Lezita “Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2023” araştırmasında kendi sektöründe zirveye tırmanıyor

“Lezita,“Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2023” araştırmasında “Piliç Eti” sektöründe 2’nci sıradayer alırken “Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller”de 7’nci oldu. Ürünleriniyaklaşık 70 ülkeye gönderen Lezita, 2024’te ihracat pazarını genişleterek yurt dışındaki iddiasınıgüçlendirmeyi hedefliyor. ”

İhracat faaliyetleriniülkelerin farklı damak tatları,kültürleri ile tüketici alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak yürütenLezita, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) “Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2023” araştırmasında “PiliçEti” sektöründe 2’nci sırada yer aldı. Lezita, şirketlerin 2023 yılı verilerinegöre değerlendirildiği araştırmada “SuÜrünleri ve Hayvansal Mamuller” kategorisinde ise 7’nci oldu.

Üretiminin yüzde 18’ini ihraçediyor

Türkiye'nin en büyük ihracatçılarına ödülleri TİM Olağan Genel Kurulu’nun da yapıldığı “İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni”nde verildi. LezitaGenel Müdürü Mesut Ergül ödülle ilgili değerlendirmesinde, “Ülkemizin ihracatına, ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunmak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızın meyvelerini verdiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin en büyük ihracatçıları arasında yer almanın verdiği gururla daha iddialı hedeflere doğru emin adımlarla ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.

Lezita, üretiminin yüzde 18’ini ihraç ediyor. Ürünlerini Amerika Kıtası, Afrika, Asya ve Avrupa olmak üzere 4 farklı bölgedeki yaklaşık 70 ülkeye gönderen Lezita, 2024 yılındada ihracat pazarına yeni ülkeler ekleyerek yurtdışındaki iddiasını güçlendirecek.