Haber Tarihi Apr 01,2024 22:40

Amgen Türkiye’nin geleceğin bilim insanlarını ödüllendirdiği IamGenius Yarışması için başvuru süreci başlıyor

“Amgen Türkiye’nin bilim tutkunu gençlerin yaratıcı fikirlerini ödüllendirdiği IamGenius Biyoteknolojik Fikirler Yarışması’nın dördüncüsü için başvuru süreci 1 Nisan’da başlıyor. Sağlığın Geleceği: Biyoteknoloji temasına yönelik yenilikçi fikirleri olan lise, lisans ve yüksek lisans öğrencileri 1 Nisan’dan itibaren yarışmaya başvuruda bulunabilecek. Başvuru için son gün 23 Nisan.”

Amgen Türkiye’nin üniversite ve lise öğrencilerinin biyoteknoloji alanına farklı açıdan bakan, yenilikleri arayan fikirlerini ödüllendirdiği IamGenius Biyoteknolojik Fikirler Yarışması’nın dördüncüsü için başvuru süreci 1 Nisan’da başlıyor. Sağlığın Geleceği: Biyoteknoloji teması ile düzenlenen yarışmaya bu alanda yaratıcı fikirleri olan lise, lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabiliyor. Dereceye giren öğrencilere Amgen Türkiye’de staj ve eğitim seminerlerine katılım gibi imkanlar sunuluyor.

Amgen Türkiye’nin bilimi ve biyoteknolojiyi sevdirmek, gençlerin bilim alanındaki potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak ve bu alanda eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği IamGenius’a ön başvuru süreci 23 Nisan’da sona erecek. Yarışmada finale kalan beşi lise, beşi lisans/yüksek lisans yarışmacılarına ait toplam 10 fikir, 23 Mayıs tarihinde duyurulacak. Lise kategorisinde kazanan projeler 5 Haziran, üniversite kategorisinde kazananlar ise 6 Haziran tarihinde düzenlenecek ödül törenlerinde finalistlerin sunumlarının ardından açıklanacak.

İlk üç yılda 600’den fazla öğrenci başvurdu

IamGenius’ı gençlerin büyük ilgisi sayesinde dördüncü kez düzenlediklerini belirten Amgen Türkiye Genel Müdürü Güldem Berkman, “Günümüzün dünyasında bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik eğitimi giderek daha büyük önem kazanıyor. Yaratıcı, yenilikçi, sürdürülebilir bir dünya hedefine katkıda bulunacak fikirlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Bilim ve teknolojinin sunduğu olanakları en üst düzeyde kullanan bir şirket olarak; dünyamızı şekillendirecek, bilime meraklı gençleri desteklemeyi sosyal sorumluluğumuz kabul ediyoruz. Gençlerimizin bilimi sevdiğini görmek bizi daha fazlası için motive ediyor. IamGenius’ın ilk üç yılında 600’ün üzerinde öğrencimiz yarışmamıza başvurdu. Aynı ilginin bu yıl da devam edeceğine gönülden inanıyorum” diye konuştu.