Haber Tarihi Mar 28,2024 17:44

Çocuklara özel ‘Renkli Yumurtalar Atölyesi’

“Koruma altında 160’ın üzerinde canlı ve 300’ün üzerinde bitki türü ile otuz yıldır faaliyet gösteren Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, Mart ayının son günlerinde kışa veda ederken baharı kutlamaya hazırlanıyor. FYZoo, 30-31 Mart tarihlerinde çocuklara özel renkli bir atölye düzenliyor. ”

Her hafta sonuna özel etkinlikler düzenleyen Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, Mart ayının son günlerinde kışa veda ederken baharın gelişini kutlayacağı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. FYZoo, bahar ayının canlıları ve renkleri konseptiyle 30-31 Mart tarihlerinde çocuklara yönelik tavşan ve renkli yumurtalar yapım atölyesi düzenliyor.

Çocuk kulübü alanında düzenlenecek olan doğa & tasarım atölyesi kapsamında çocuklar hem yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak hem de keyifli vakit geçirecekler. 6-12 yaş gruplarına özel olarak hazırlanan eğitim modülleriyle de parkta bulunan ve bahar aylarının canlısı olarak bilinen tavşanların dünyasını keşfederek bu sevimli canlıların özelliklerini öğrenecekler.

Kendi oyuncak tavşanlarını yapacak olan çocuklar aynı zamanda ince motor becerilerini geliştirecek ve doğa koruma bilincini de kazanacaklar. Ayrıca baharın gelişini kutlayacak olan çocuklar birbirinden renkli yumurtalar yaparak bahar ayının canlılar ve doğa açısından önemini de öğrenecek.

Doğa ve canlı severlerin kaçırmaması gereken etkinlikler için FYZoo haftanın her günü saat 10.00-17.00 arası açık...