Haber Tarihi Feb 09,2024 13:26

Byes Elektrik CEE Norm Fiş&Priz Ürünlerinin Lansmanını Yaptı

“Türkiye’nin lider endüstriyel fiş priz üreticisi Bemis Grup iştiraklerinden Byes Elektrik, yeni CEE Norm fiş priz ürünlerinin lansmanını yaptı. Geçtiğimiz ay taşındığı yeni fabrikası ile müşterilerine en hızlı termin sürelerini vermeyi hedefleyen Byes, endüstriyel ürünler alanında güçlü bir alan hakimiyeti kurma yolunda ilerliyor.”

Emre Şahin öncülüğünde, 29 yıllık sektörel birikimi 2019 yılında sektörle buluşturan ve Bemis Elektrik ürünlerine alternatif marka sunma idealiyle faaliyete geçen Byes Elektrik; kısa sürede elektrik sektörü ve endüstrinin en bilinen markaları arasında girmeyi başardı.

Kombinasyon kutuları, makaralar, sigorta kutuları, monofoze/trifaze fiş prizler gibi endüstriyel elektrik ürünlerinin birçoğunu imal eden Byes, son çıkardığı CEE Norm fiş priz serisi ile ürün gamını genişletti.

CEE Norm Fiş ve Priz Nedir?

CEE Norm; resmi adı “IEC 60309" olarak ifade edilen, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde kullanılan bir elektrik standardıdır. Güvenli bir şekilde elektriğin taşınmasını sağlamak üzere, 3 fazlı sisteme sahip CEE Norm fiş ve priz serileri, monofoze fiş ve prizlere kıyasla daha yüksek akım ve gerilim üretebildikleri için endüstriyel tesisler başta olmak üzere yüksek enerji kullanımı olan alanlarda tercih edilirler.

Byes, İhracatta da İç Pazarla Eş Zamanlı Genişleme Hedefliyor

2024 yılında gerek ar-ge çalışmaları sonucu müşterilere sunulacak en doğru ürün gruplarını sunmak, gerekse çeşitli organizasyonlar ve sektör kuruluşları ile işbirliği içerisinde tüketicilere her tür teknik desteği sağlayacak bir dizi aksiyon planı yapan Byes, iç pazarın yanı sıra ihracat yaptığı ülkeleri hacimsel olarak arttırmayı planlıyor.

Kalite/fiyat performansıyla dikkat çeken ve sektöre yeni bir soluk getiren Byes, zorlu testlerden başarı ile geçen ürünleriyle müşterilerine güven verip, özel hizmet anlayışıyla yaklaştığı bayilerinden tam not alıyor. İç pazarla beraber yurtdışında da görücüye çıkan, IP44 ve IP67 koruma sınıfında, 16A ve 32A seçenekleriyle sunulan Byes CEE Norm fiş prizler şimdiden yoğun talep görüyor.

Endüstriyel elektrik malzemeleri üretimi ve satışı alanında, 30 yıllık deneyime sahip Bemis Elektrik çatısı altında olmanın avantajlarını yaşayan Byes; markalaşma, ihracat ve işbirliği konularında çok hızlı yol alabilme yeteneği ile adından söz ettiriyor. Byes yetkilileri, gelecek dönemde enerji ve aydınlatma sektörlerinde daha aktif rol alacaklarını söyleyerek, büyük hedeflerinin ise emin adımlar ile dünyanın en bilinen markaları arasına Byes’in ismini yazdırabilmek olduğunu ifade ediyor.