Haber Tarihi Ağu 17,2018 23:11

Deniz Feneri Derneği açıkladı! Emekli büyüklerimizin ayağına gidiyoruz…

“Deniz Feneri Derneği 22 yıldır olduğu gibi bu yıl da yine mazlumların yanında olacak. Yüzyılın iyilik elleri, kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için dünyanın ihtiyaç sahibi bölgelerinde olacak.”

İleri yaşta olan, sağlık sorunları yaşayan, ve teknoloji konusunda sıkıntı çeken emeklilerimizin  istediği takdirde Deniz Feneri Derneği’nin bölge ve temsilciliklerinin bulunduğu illerde Derneğin görevlilerini bir telefonla talep edebilecek.

Derneğin görevlileri ise bizzat vatandaşlarımızın ayağına giderek bağışlarını alacak…

Bunun içi sadece 0212 414 60 60 numaralı Çağrı merkezimizi aramaları yeterli olacak.


İşte şube ve temsilciliklerimizin olduğu o iller;

Genel Merkez

Adres: 10. Yıl Cd. Cinoğlu Çıkmazı No:4 Zeytinburnu / İstanbul

Tel: 0212 414 60 60

Fax: 0212 415 61 61

Neler yapılacak?

Deniz Feneri Derneği, 2018 yılı Kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 40 ülke ve bölgede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak. Bu yıl da kurban vesilesiyle yeryüzüne dağılacak Deniz Feneri gönüllüleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat şartlarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek. Cami ve mescitleri, su kuyularını, eğitim merkezlerini, yetimhane binalarını ve benzeri birçok projeyi de yerinde inceleme fırsatı bulacak.

3 kıtada kurban organizasyonu

Deniz Feneri Derneği Afrika’dan Balkanlara ve Güneydoğu Asya'dan Ortadoğu'ya kadar üç kıtada 40 ülkede ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere ulaşacak.

Peki Kurbanlar nasıl kesiliyor?

Kurbanlıklar Deniz Feneri Derneği görevlilerince kesim yapılacak olan ülke ve bölgelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınır.

-Kurbanlıklar İslami usullere uygun olarak kesilir.

-Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılır.

-Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, görüntü ve kısa mesaj bağışçılara iletilir.

Kurban kesimi video kaydına alınıyor

Deniz Feneri Derneği bağışçılarına kurbanlar kesildikten hemen sonra SMS ile bilgi verilir, bayram sonrasında ise kurban kesim sertifikası ve hissedarların isimlerinin okunarak kurbanların kesildiğini gösteren kişiye özel kurban kesim görüntüsü ulaştırılır.

Kurbanınızı nasıl bağışlayabilirsiniz?

2 Dakikada Kurban Bağışı

Deniz Feneri, bağışçılarına iki dakikada kurban bağışı yapma imkânı sunuyor. www.denizfeneri.org.tr adresli internet sitesinden kredi kartı ile online ya da 0212 414 60 60 no’lu çağrı merkezin üzerinden kredi kartı ile 2 dakikada kurban bağışı yapmak mümkün. 

Hesap Numarası Vermeden Bağış

Deniz Feneri, kredi kartı kullanmayan bağışçıları için de Halkbank, Türkiye Finans, Ziraat Bankası, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Vakıfbank ve Ziraat Katılım şubelerinden tahsilat ekranları sayesinde kolayca bağış yapma imkânı sunuyor. 

Deniz Feneri’ne ayrıca Garanti, Yapı Kredi, Akbank ve İş Bankası aracılığıyla da kurban bağışı yapılabiliyor. (Not: Bu bankalardan yapılan kurban bağışlarının dekontunu 0212 415 61 61’e fakslamak gerekiyor.)

Deniz Feneri Derneği’ne, çeşitli noktalarda açılacak tanıtım ve bağış kabul stantlarından ve dernek merkezlerinden de kurban bağışı yapılabilir.