Haber Tarihi Eyl 04,2020 10:22

5 ADIMDA SAĞLIKLI VE IŞILTILI BİR CİLDE SAHİP OLMAK MÜMKÜN

“Günümüz modern şehir yaşantısında cildimize yaptırdığımız uygulamalar kadar ona nasıl baktığımız ve koruduğumuz da oldukça önem taşıyor. Dermatolog Dr. Deniz Yavuz, özellikle sonbahara geçiş mevsiminde sağlıklı ve temiz cilt için yapılması gerekenleri anlatıyor.”

Cilde Nem Desteği Vermek Önemli

Dr. Deniz Yavuz, özellikle akşamları cilt yapınıza uygun olan bir anti- aging içerikli A vitaminli serumun vazgeçilmeziniz olması gerektiğinin altını çiziyor. “Böylelikle cilde ihtiyacı olan nem desteği verilmiş ve günün yorgunluğundan arınması sağlanmış oluyor” diye vurguluyor.

Tüm rutin bakımların yanı sıra cildin gereksinimi olan vitaminler ve serumlar da düzenli olarak kullanılması gerektiğini belirten Dermatolog Dr. Deniz Yavuz, özellikle Resverastol, Niasinamid, E vitamini, hyalüronik asitli serumlar ve haftada 1 ya da 2 kez AHA ve BHA gibi peeling’le yapılan cilt bakımlarının da sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmanın ipuçları arasında olduğunu belirtiyor. Ve ekliyor, “Günde en az 2- 3 litre su içmeyi ve sağlıklı beslenmeyi de ihmal etmeyin...”