Haber Tarihi Eyl 02,2020 10:52

TÜRKİYE’NİN İLK ÇEVRİMİÇİ SİBER GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ KAMPI BAŞLIYOR!

“Pandemi döneminde internet kullanımında yaşanan artışla birlikte siber güvenlik konusu tüm dünyanın gündeminde yer alan en önemli konulardan biri haline geldi. Siber güvenlik konusunda farkındalık yaratmanın yanında, bu alandaki uzmanlık eksikliğini de kapatmayı misyon edinen Innovera, Türkiye’de ilk kez çevrimiçi olarak Siber Güvenlik Teknolojileri Kampı’nı gerçekleştirecek. Toplam 5 gün sürecek olan kamp, 14-18 Eylül tarihlerinde yapılacak. Innovera, Türkiye’de ilk kez çevrimiçi gerçekleştirilecek Siber Güvenlik Teknolojileri Kampı ile katılımcılara siber savunmada etkili olan teknolojileri tanıma ve siber saldırıları engelleme becerisi kazandırmayı amaçlıyor.”

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınıyla internet kullanımı rekor seviyede arttı.. Bankacılık ve ticaret büyük oranda çevrimiçi kanallar üzerinden hizmet vermeye başlarken, uzaktan çalışma ve eğitimle birlikte güvenlik kaygıları ve siber güvenlik de dünyanın gündemindeki en önemli konulardan biri oldu. Siber güvenlik konusunda farkındalık yaratmanın yanında bu alandaki uzmanlık eksikliğini de kapatmayı misyon edinen siber güvenlik entegrasyonunun lider şirketi Innovera, Türkiye’de ilk kez çevrimiçi Siber Güvenlik Teknolojileri Kampı gerçekleştiriyor.


Kendini siber güvenlik alanında yetiştirmek isteyen 18 yaşını doldurmuş tüm katılımcılara açık olarak düzenlenecek online kamp, özellikle üniversite öğrencileri ve yeni mezunlarını hedefliyor. 14-18 Eylül tarihlerinde yapılacak kamp için başvurular, 26 Ağustos - 8 Eylül tarihlerinde