Haber Tarihi Ağu 05,2020 18:10

Securitas Türkiye, Sektör Liderliğini Güçlendiriyor

“Capital 500 listesinde 13 basamak yükselerek 485. sırada yer alan Securitas Türkiye, aynı zamanda en fazla çalışana sahip 15. şirket oldu.”

Securitas Türkiye, istikrarlı büyümesini 2019 yılında da sürdürdü. Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği "Capital 500" listesinde bu yıl 13 basamak yükselerek 485. sırada yerini alan şirket, en yüksek çalışana sahip 25 şirket arasında ise 15. sıraya yerleşti.

Securitas’ın sektör liderliğini konumunu güçlendirdiğini dikkat çeken Securitas Türkiye Finans Koordinatörü Hakan Ilgar, “Securitas globale de baktığımızda Türkiye en hızlı büyüyen ülkeler arasında yer alıyor. Global tecrübemizle yerel deneyimimizi bir araya getirerek pazar payımızı her geçen yıl artırıyoruz. Bu yıl pek çok önemli şirketi portföyümüze dahil ettik. Endüstriyel tesisler, enerji sahaları ve Alışveriş Merkezleri öne çıkan segmentlerimiz oldu. İstihdam da ise sektör liderliğimizi koruyarak 2019’u yaklaşık 20 bine yakın çalışan ile kapattık” dedi.

Yıl içerisinde yaşanan olağanüstü durum nedeniyle hizmet karmasında teknolojinin payının daha da arttığını dikkat çeken Ilgar, “Pandemi sonrası teknolojiye talep oldukça arttı. Dolayısıyla bu yıl teknoloji yatırımlarımızı arttırarak sürdürme kararı aldık . Bu yıl da odağımız Entegre Güvenlik Çözümleri olarak adlandırdığımız teknoloji ağırlıklı çözümlerimiz ve İtfaiye Hizmetlerimiz olacak.” dedi.

56 ülkede 370 bin çalışanı ile faaliyet gösteren Securitas, Türkiye’de ise, 78 ilde 20.000’i aşkın çalışanı ile, 2.500’ün üzerinde hizmet noktasında özel güvenlik çözümleri sunuyor.