Haber Tarihi Ağu 01,2020 17:10

Diyarbakır GEN Gelecek Nesiller Koleji, 17 Ağustos’ta Eğitime Başlıyor.

“GEN Gelecek Nesiller Koleji, Anadolu’daki ilk büyük eğitim hamlesini gerçekleştirerek eğitiminde dönüşümün bir parçası olma hedefiyle Diyarbakır’ın köklü okullarından Maarif Mozaik Koleji’ni Temmuz ayında satın alan Öner Grup ile önemli bir iş birliğine imza attı. Türkiye’nin en deneyimli ve başarılı ulusal okullarından GEN Gelecek Nesiller Koleji Diyarbakır ve GEN Yayınları’nın lisans haklarını içeren iş birliği kapsamında, Türkiye’nin en güçlü şirketlerinden olan Öner Grup’a bağlı Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Fen Lisesi okulları, 2020 – 2021 eğitim-öğretim yılına “GEN Gelecek Nesiller Koleji Diyarbakır” markasıyla devam ediyor.”

Diyarbakır’da eğitime yeni bir soluk getiren GEN Gelecek Nesiller Koleji, kapatılan Maarif Mozaik Koleji’nin köklü ve güçlü eğitmen kadrosunun bir bölümünü bünyesinde tutarak, okulun tüm eğitim sistemi ve teknolojik alt yapısını GEN Gelecek Nesiller Koleji’nin global, yenilikçi ve dijital “Gelecek Nesil Eğitim Modeli” ve kadrosuyla yenileyerek güçlendirdi.

GEN Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı ve TÖDER Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Erol Boy, 1986'dan bugüne taşıdığı istikrarlı, başarılı ve vizyoner eğitim-öğretim sistemini Diyarbakır'a taşıyarak çocuklarımızı hayata hazırlamaya başlayacak olmaktan büyük bir heyecan duyduklarını ifade ederek, Öner Grup ile gerçekleştirdikleri iş birliği ile ilgili şunları söyledi; “Diyarbakır GEN Gelecek Nesiller Koleji” özelinde gerçekleştirilen GEN Gelecek Nesiller Koleji Yönetimi ile Öner Grup iş birliğinin ve yeni kampüsümüzün ülkemizin geleceği çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyorum. 1986 yılından bu yana gelen deneyimimiz, istikrarlı başarımız ve yenilikçi vizyonumuzla markalaşmış GEN Koleji’nin Gelecek Nesil Eğitim Modelini uzman eğitmenlerimizle beraber Diyarbakır kampüsümüze kısa bir sürede başarıyla uyarladık. 17 Ağustos’ta 1.200 öğrencimiz, 250 uzman öğretmen ve personelimizle beraber anaokulundan fen lisesine kadar tüm sınıflarda yeni kampüsümüzde eğitime başlıyoruz. GEN Koleji Diyarbakır kampüsünün de aramıza katılımıyla GEN Eğitim Kurumları Ailesi, her geçen gün emin adımlarla daha da büyümeye devam ediyor.” dedi.

Öner Grup ise GEN Gelecek Nesiller Koleji’nin Diyarbakır’da açılması ve iş birliğiyle ilgili yaptığı açıklamada; "Öner Grup olarak, Türkiye’nin birçok farklı sektörde büyümesine öncülük etmek için 20 yıldan bu yana var gücümüzle çalışan bir şirketiz. Şimdi, ülkemizin geleceği çocuklarımızın eğitimi için elimizi taşın altında koymaktan bir an bile geri durmadığımızı belirtmek isteriz. Bu iş birliğiyle, 35 yıldır 200 bini aşkın öğrenciyi Türkiye’nin ve dünyanın en prestijli lise ve üniversitelerine yerleştiren yönetici ve eğitmen kadrosuyla Türkiye’nin en başarılı okulları arasında yer alan GEN Koleji’nin Diyarbakır’da açılmış olmasından çok mutlu ve gururlu olduğumuzu ifade etmek isteriz.” dedi.

İstanbul merkezli olan ve köklü bir merkezi koordinatörlük yapısıyla açılan GEN Koleji Diyarbakır kampüsü, “DigiGEN ile Evde Sağlık Eğitim” programı ile öğrencilerine kesintisiz eğitim sunuyor. 2020-2021 Eğitim öğretim yılında gerçekleşmesi olası hibrid (karma) eğitim senaryolarına hazırlıklarını tamamlayan GEN Koleji; aynı zamanda ‘’Sınıf içinde Online Sınıf’’ imkanı sunarak pandemi dolayısıyla uzaktan eğitim almayı tercih eden öğrenci ve ailelerin ihtiyacını karşılarken; covid-19 semptomlarından birini gösteren veya bunun gibi farklı bir geçerli neden ile öğrencinin fiziki olarak okula gelememesi durumunda evinden sınıfına bağlanarak, uzaktan canlı senkron eğitim almasına imkan sağlıyor.

 ‘’Sınıf içinde Online Sınıf’’ uygulaması ile, yerinde ve uzaktan eşzamanlı eğitim sunuyor.

Türkiye’deki eğitim sistemine hakim, dünyadaki gelişmeleri ve buna bağlı olarak eğitime yansıyan gereksinimleri ve yeni trendleri yakından takip eden, değişimlere hızlı ve en iyi şekilde adapte olabilen, vizyoner, eğitimci ve yöneticilerden oluşan GEN Koleji, anaokulundan lise son sınıfa kadar çocuklarımız için en çağdaş, yenilikçi ve başarı odaklı eğitimi sunuyor.

GEN Koleji Diyarbakır kampüsü, İstanbul kampüslerinde olduğu gibi, fiziksel olarak okulda sosyal mesafeyi koruyarak ve pandemiye karşı birçok ileri düzeyde tedbir alarak gerçekleştireceği yüz yüze eğitimle beraber, uzaktan eğitimin eş güdümlü ilerlemesini sağlıyor. Öğrencilerin sınıflarına canlı olarak bağlanarak derse katılımına imkan veren “Sınıf içinde Online Sınıf” uygulamasını hayata geçiriyor. Her alanda olduğu gibi uzaktan eğitimde de iyi planlanmış internet altyapısı, akıllı donanımlar, Google Okulu olmanın sağladığı güvenli araçlar, canlı derslerde ve online sınavlarda interaktifliği artırarak öğrenme hızını ve seviyesini en üst düzeye ulaştırmayı hedefleyen içerik ve eğitim metotlarını kullanmada yetkin eğitim kadrosu ile GEN Koleji, 2020-2021 eğitim öğretim yılı için tüm hazırlıklarını tamamlıyor.

2030 vizyonunu yansıtan Gelecek Nesil Eğitim Modeli

Bugün, bir aile şirketi çatısında büyüyen GEN Koleji, kurucularının bugüne kadar elde ettiği başarılardan yola çıkarak İnovatif ve Eğitim Gönüllüleri’nden oluşan deneyimli bir kadroya sahip. 2019-2020 eğitim-öğretim yılı itibariyle anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde GEN Koleji ve GEN Yayınları; 2020-2021 eğitim-öğretim yılı itibariyle GEN Kurs Merkezleri’ni bünyesine katarak Türkiye’de istikrarlı ve kontrollü büyüyor.

Öğrencilerine sunduğu Gelecek Nesil Eğitim ile 21. yüzyıl becerilerini kazandırmayı hedefleyen GEN Koleji, onları Endüstri 4.0’a hazır ve Eğitim 4.0 ile donatılmış bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyor. GEN Koleji’nin Gelecek Nesil Eğitim yaklaşımında eğitim-öğretim programı; akademik başarının yanı sıra, öğrencilerini değişen çağın gerekliliklerini karşılayan, bulundukları sosyal ve kariyer ortamında liderlik eden ve başarıyla üreten bireyler olmaları yönünde hayata hazırlıyor.

Her yaşa uygun yetenek merkezli eğitim

Çocukların eğitim hayatına daha hazır ve doğru başlaması için; 30-66 aylık çocuklara Gelişim Tarama Envanteri (GET) Testi, 66-72 ay arasındaki birinci sınıfa başlayacak çocuklara ise “Okul Olgunluğu Düzeyini” ölçen Başarıyla İlkokula Geçiş (BİG) Envanteri Testi uyguluyor ve veriler uzmanlarla beraber değerlendiriliyor. Dijital Yerliler olarak tanımladığı bugünün öğrencilerini daha yakından tanımak ve potansiyellerini keşfetmek için ise; her öğrencinin bilişsel, fiziksel, sosyal ve psikolojik alanlarda GEN Haritası çıkarılıyor. Endüstri 4.0’a ve geleceğin yeni mesleklerine hazır olan bireyler olarak yetişmeleri hedefiyle kurgulanan GEN+More kapsamında gerekli öğrenme, uygulama ve deneyimleme ortamlarını yaratılıyor ve öğrenciler eğitim portfolyolarını yerel ve uluslararası diploma ve sayısız sertifikalarla sürekli besleyerek mezun oluyorlar. Maker, STEAM, Kodlama, Robotik, Artırılmış Gerçeklik, Yapay Zeka, IoT ve 3D projeleri alanında eğitim programları ve tüm bunlara katılım sertifikaları ve tabi öğretmen eğitimleri düzenliyor.

Öğrenciler, anaokulundan itibaren her sınıfta özel okullar arasında en fazla saati ayıran okullardan biri olarak, Türk ve Native (Yabancı) öğretmenler tarafından B2 dil seviyesinde yoğun bir İngilizce eğitimi alıyorlar. GEN Koleji 2.yabancı dil seçeneği olarak Almanca ve İspanyolca sunuyor. Ayrıca, GEN Eğitim Kurumları’nın özgün programını destekleyen ve uzman öğretmenleri tarafından hazırlanan GEN Yayınları, çeşitli materyallerle desteklenen ve STEAM kitleri, uygulamalı projeler ve dijital içeriklerle zenginleştirilmiş GEN Etkinlik Ders Kitapları okulun en güçlü olduğu alanlardan biri.

GEN Yayınları’nda LGS ve YKS hazırlık için yeni nesil, beceri merkezli nitelikli soruların yer aldığı Türkiye’nin en iyi Soru Bankaları, Hata Kitapçığı, Test ve Deneme Sınavları bulunuyor. İngilizce B2 dil seviyesine sahip olan tüm öğrenciler, uluslararası geçerliliği olan '‘EtonX 2030 Future Soft Skills Sertifika Programına'' (2030 Geleceğin Yaşam ve İletişim Becerileri) dahil ediliyor. İngiltere’de bulunan Eton College tarafından sunulan bu program dahilinde öğrenciler; Eleştirel Düşünme, Problem Çözme, Liderlik, Zaman Yönetimi, vb. derslerini online olarak Eton College öğretmenleri tarafından alarak dünya genelinde prestijli olan EtonX Sertifikasına sahip oluyor.

Açılışa Özel Avantajlı Kayıt İmkanları

10 dönüm arazi üzerine kurulu 14.000 m² kapalı alana sahip, yüzme havuzundan buz pistine ve kapalı spor sahasına kadar birçok sosyal faaliyet alanının bulunduğu Kayapınar kampüsünde 17 Ağustos’ta eğitime başlayacak Diyarbakır GEN Koleji, ilk yıla özel sunduğu avantajlı kayıt imkanları ile Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Fen Lisesi için kayıt almaya devam ediyor. GEN Gelecek Nesiller Koleji Diyarbakır kampüsü ile iletişime geçmek ve ‘’Gelecek Nesil Eğitim Programı’’ hakkında detaylı bilgi almak için www.geleceknesillerkoleji.com/diyarbakirform adresinde yer alan formu doldurabilir veya telefon numarası (0850) 216 6 436’yı arayarak iletişime geçebilirsiniz.