Haber Tarihi Tem 10,2020 18:30

Beş bin yıllık gelenekle bir rekor denemesi: İstanbul Tavla Turnuvası

“İstanbul, e-Spor alanında büyük bir rekora imza atmaya hazırlanıyor. Dünyanın en büyük tavla turnuvası olan ve 18 Temmuz’da başlayacak İstanbul Tavla Turnuvası, 5.000 yıllık tavla geleneğini mobil cihazlara taşıyor ve tüm tavla severleri, sokak hayvanları yararına bir rekor denemesine davet ediyor.”

En az beş bin yıllık geçmişiyle bugün bile her kuşağın en eğlenceli aktiviteleri arasında bulunan tavla, İstanbul'da bir rekor denemesine dönüşüyor. Tavlaseverler, İstanbul Tavla Turnuvası'na telefonlarından katılarak hem ödül kazanma şansı yakalıyor hem de bir dünya rekoru denemesinin parçası oluyor.

18 Temmuz’da başlayacak olan İstanbul Tavla Turnuvası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Tavla Federasyonu, Vodafone Türkiye, Tavla Stars, Passo ve Atölye Grup iş birliğiyle gerçekleşecek. Burcu Esmersoy, Alex de Souza, Fernando Muslera gibi ünlü isimlerce de destek verilen turnuva, katılımcılara bu isimlerle tavla oynayabilme fırsatı sunuyor. Sokak hayvanları yararına düzenlenen turnuvaya 64 ülkeden katılım var. Türkiye’den sonra en çok ilgi gösteren ülkeler İngiltere, Almanya ve İran.

Katılım ücretsiz, ödüller cazip

Turnuvaya tamamen ücretsiz biçimde katılmak için Tavla Stars oyununu iOS ya da Android mobil cihazlardan ya da Apple bilgisayarlardan indirip kayıt olmak yetiyor. İstanbul Tavla Turnuvası, birinciye 10 bin lira ve Melek HotelsBozburun'da bir hafta tatil, ikinciye 5 bin lira, üçüncüye 3 bin lira ve dördüncüye 2 bin lira ödül vadediyor.

İstanbul Tavla Turnuvası’na katılım ve turnuva hakkında detaylı bilgi için www.tavla.istanbuladresini ziyaret edebilirsiniz.