Haber Tarihi May 16,2020 13:06

İyilik Derneği Ramazan’ın Bereketini Dünyaya Yayıyor

“İyiliğin, yardımlaşmanın, dayanışmanın; birlik ve beraberliğin en çok ihtiyaç duyulduğu bu günlerde Türkiye’nin dört bir yanındaki temsilcilikleri ve yurt dışındaki partnerlerinin desteğiyle hayırseverlerin yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıran İyilik Derneği, iftar sofralarını bereketlendiriyor”

Fitre, zekat ve gıda kolileriyle binlerce aileye hayırseverlerin yardımlarını ulaştıran İyilik Derneği, Gazze’de, Bangledaş’te, Arakan kamplarında, Afrika’da Uganda, Kamerun ve Somali‘de verdiği iftar yemekleriyle; Yemen’de Kızılay’la iş birliği içerisinde dağıttığı gıda kolileriyle Ramazan’ın bereketini dünyaya yayıyor.

İdlib’teki kardeşlerini de unutmayan İyilik Derneği, İdlib’e gönderdiği yardım tırlarıyla hayırseverlerin bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. 6 tır un, 1 tır hurma ve 400 gıda kolisi yardımını İdlib’e ulaştıran İyilik Derneği, bölgede bulunan ekmek fırınlarından her gün hazırlattığı binlerce ekmeği kamplarda kalan Suriyelilere dağıtıyor.

Ramazan Bayramı hazırlıklarıyla ülkemizdeki ve mazlum coğrafyalardaki yetimlerini unutmayan İyilik Derneği, yüzlerce yetimi için bayramlık kıyafetlerin dağıtımına başladı. Bayram sabahı yetimlerine bayram harçlıklarını teslim ederek Ramazan çalışmalarını tamamlayacak olan İyilik Derneği, Ramazan’ın son 10 günü içinde devam edecek olan Zekât, Sadaka, Fitre ve Gıda Yardımlarını temsilcilikleri ve online bağış sayfası üzerinden almaya devam ediyor.

Ramazan ayı boyunca Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde ulaştırılan yardımlarla ilgili İyilik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kayış şöyle konuştu:

“Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu Cehennemden kurtuluş olan, bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesini de içerisinde barındıran Ramazan ayının son 10 gününe girmiş olduğumuz bu günlerde, İyilik Derneği olarak, binlerce ihtiyaç sahibine yardımların ulaştırılmasında aracı olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Türkiye’de Temsilciliklerimizin Vefa Sosyal Destek Grubu ile sahada gösterdiği özverili çalışmayla 11 bin aileye gıda kolisi, zekât ve fitre yardımlarını ulaştırdık. İdlib’e ulaşan yardım tırları ile ekmek ve gıda ihtiyaçlarını bir nebze de olsun karşılamaya çalıştık. Açlık ve yoksullukla mücadele eden Afrika’da kurduğumuz iftar sofraları, Arakan kamplarında ve abluka altındaki Filistin’de dağıttığımız iftar yemekleri ve Kızılay’la Yemen’de dağıttığımız gıda kolileriyle bağışçılarımızın yardımlarını binlerce ihtiyaç sahibine ulaştırmanın huzur ve mutluluğu içinde Ramazan çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Peygamber Efendimiz’in özellikle Ramazan ayında; cömert davranmak, iyilik yapmak, çok hayır işlemek ve son 10 günde bunları daha da arttırmak tavsiyesine uyduğu ve bizlerin de Peygamber Efendimiz’in yolundan giderek gerçekleştirmemiz gereken bu davranışlar için dernek olarak vesile olmaya ve hayırseverlerimizin Zekât, Sadaka, Fitre ve Gıda yardımlarını ihtiyaç sahiplerine titizlikle ulaştırmaya devam edeceğiz. Bayramın ilk günü yetimlerimize bayram harçlıkları verilinceye kadar da Ramazan çalışmalarımızı sürdüreceğiz."