Haber Tarihi Mar 25,2020 10:28

Evde çocuklar hem eğlensin hem Kodlama öğrensin; Kral Şakir Kodlama Korsanları Kutu Oyunu

“Kim Korkar Bilgisayardan?’ Serisi ile Türkiye’ye bilgisayarlı eğitimin öncü yayınevi Pusula ve ‘Kral Şakir’in yaratıcısı Grafi2000 ‘den çocuklar için ‘BİLGİSAYARSIZ KODLAMA’ oyunu; Kral Şakir Kodlama Korsanları çocuklara evde eğlenerek KODLAMA öğretmenin yolunu açıyor. ”

Bilgisayarsız,eğlenerek kodlama öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!

8 yaş ve üzeri tüm aile ile oynanabilen oyun, bu zorlu günlerde çocuklara evde hem eğlenerek zaman geçirmelerine hem de kodlama öğrenmelerine olanak sağlayacak. Kral Şakir Kodlama Korsanları Pusula Yayıncılık ve Kral Şakir’in yaratıcısı Grafi2000 ile 21. Yüzyıl becerilerinde uzman üç öğretmen Mervenur Horasan, Nur Faden Duman ve Selin Bozkurtlar Peçe tarafından geliştirildi.

Bilgisayarsız,eğlenerek kodlama öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Oyun ‘hiçbir teknolojik cihaza ihtiyaç duymuyor’. Çocuklar eğlenerek kodlama öğrenirken problem çözme yeteneklerini geliştiriyorlar. Üç farklı zorluk seviyesinde oynanabilen Kral Şakir Kodlama Korsanları kutu oyununun amacı kartlardaki görevleri tamamlayarak piyonunu hazineye ulaştıran ilk oyuncu olmak.

Dünyada ve Türkiye’de yaşadığımız bu zorlu dönemde çocuklar evde eğlenceli zaman geçirirken eğlenerek algoritma öğrensin, anne babalar da onlarla birlikte bu eğlenceye katılabilsin diye tamamen ekran bağımsız bir oyun kurguladıklarını ve oyunu çocukların ilgisini çekecekleri Kral Şakir karakteri ile birleştirdiklerini söyleyen iki şirketin kurucuları Mehmet Arslan tunalı ve Varol Yaşaroğlu’na göre oyun çocukların çok sevdiği bir animasyon karakter ile 21. Yüzyıl becerilerine girişin iyi harmanlanmış ilk örneği. Kral Şakir Kodlama korsanları kutu oyunu ilk baskısına sadece D&R mağazalarından ve www.dr.com.tr üzerinden sipariş verilebiliyor.