Haber Tarihi Oca 24,2020 10:44

Tadilat İnşaat ve Dekorasyon Sektörünün Nabzı Bodrumda Atıyor

“Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle yapı dekorasyon ve inşaat sektörünü tek çatı altında buluşturan ‘Bodrum Dekorasyon Tadilat ve İnşaat Malzemeleri Fuarı Decoyap Bodrum’ Fuarı, Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’ ın katılımıyla açıldı. 22 Ocak Çarşamba günü başlayan ve Cumartesi akşamına kadar sürecek fuarda yapı, inşaat ve dekorasyon ürünlerine dair her şey yer alıyor. Fuarda gerçekleşen ticaret hacmi ise ülke ekonomisine ve ihracatına önemli katkı sağlayacak. ”

2020 yılında inşaat sektöründeki öngörülere bakıldığında ihracat rakamının 23 milyar dolara ulaşacağı tahmin edilirken inşaat malzemeleri sektöründe ise bu sene içerisinde yüzde 1-2 oranında büyüme bekleniyor. Buna bağlı olarak turizm ekonomisi ile ülkemizde önemli bir yere sahip olan Bodrum’da inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Bu kapsamda yapı, inşaat ve dekorasyon sektörünün kıtalararası buluşması ‘Bodrum Dekorasyon Tadilat ve İnşaat Malzemeleri Fuarı’ Bodrum Konacık Herodot Kültür Merkezi Fuar ve Sergi Alanı’nda kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuarda işletmelerin tüm ihtiyaçlarına yönelik banyo ve mutfak donanımlarından ev mobilyalarına, havuz ekipmanlarından bahçe mobilyalarına kadar dekorasyona dair her şey yer alıyor.

Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi

Geniş ürün yelpazesi ile dikkatleri üzerine çeken fuarda sürdürülebilir güneş enerjisi sistemi ilgi odağı oldu. Yenilenebilir enerji kaynaklarının sergilendiği fuarda konuşan Demos Fuarcılık Genel Müdürü Hüseyin Aslan ‘’Zaman zaman insanlar ve işletme sahipleri faturaların yüksek geldiğinden yakınıyor. Güneş enerjisinden elektrik üreten sistemleri fuarımızda tanıtıyoruz. Çatıların üzerine kurulan güneş panelleri ile elektrik enerjisi üretiliyor. Geri dönüştürülen enerji, evlerimizde veya iş yerlerimizde elektrik olarak kullanılıyor. Böylelikle insanlar kendi elektiriğini kendisi üretebiliyor’’ ifadelerinde bulundu.

Personel ve İş Kıyafetleri Defilesi İlk Kez Bu Fuarda

İş hayatında personel kıyafetleri oldukça önemli bir izlenim veriyor. Günümüzde iş kıyafetleri modaya uyum sağlarken iş güvenliği içinde büyük önem arz ediyor. Bu kapsamda Decoyap Bodrum Fuarı bir ilke imza atıyor. Aşçı, garson, mimar, mühendislik ve iş güvenliği başta olmak üzere otel ve personel kıyafetleri 2020 koleksiyonlarının sergilendiği defile ile ortaya çıkan renkli görüntüler ziyaretçilerin de ilgisini çekti.