Haber Tarihi Eki 24,2018 09:16

TSUNAMİ FELAKETİ SONRASI DENİZ FENERİ DERNEĞİ ENDONEZYA’DA YARALARI SARMAYA DEVAM EDİYOR….

“Deniz Feneri Derneği, deprem ve tsunami felaketi yaşayan Endonezya'da insani yardım çalışmalarına ilk günden itibaren kesintisiz şekilde devam ediyor.Derneğin uluslararası ilişkiler sorumlusu Yavuz İnan, Endonezya'nın Sulawesi eyaletinde meydana gelen 7,5 büyüklüğündeki deprem ve ardından oluşan tsunami nedeniyle bölgedeki ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmak amacıyla bölgeye gitti.”

Endonezya Ulusal Afet Ajansı Yönetimi (BNPB) Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho tarafından depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 2000’e yükseldiğinin belirtildiği ve BNPB'nin bölgede bin 400 kişilik arama kurtarma ekibiyle çalışma yürüttüğü aktarıldı.

Palu'da yüzlerce kişinin yaralandığı, binlerce evin ise hasar görerek yıkıldığı belirtilen açıklamada, Palu'daki Mutiara SIS Al-Jufrie Havalimanı'nın uçuş pistinin de hasar görmesi sebebiyle yalnızca küçük boyutlu uçakların bölgeye inebildiği ve diğer bölgelere daha yeni ulaşıldığı ifade edildi…

Açıklamada, eyaletin Donggala ve Paulo kentlerini ise sarsıntının ardından 3 metre yüksekliğe ulaşan tsunami dalgalarının vurduğu aktarıldı.

Deniz Feneri Derneği Endonezyalı kardeşlerimizin yanında olmak ve yaralarını sarmak üzere çalışmalara başladı. Acil ihtiyaçlar kapsamında belirlenecek yardımlar bölgeden gelecek talebe göre oluşturulacak ve bölgenin ihtiyaçlarını (gıda, barınma ve kıyafet) yine Endonezya’dan karşılanacak.

Deprem bölgesinde büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Gıda, giyim, barınma, ilaç ve hijyen maddeleri en büyük ihtiyaç. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ve devlet kurumlarının çalışmalarıyla beraber Deniz Feneri Derneği de depremden ve tsunamiden etkilenen mağdurlar için yardım kampanyası başlattı. 

DEPREM yazıp 5560’a 1 SMS göndererek 10 TL bağışlayabilir ayrıca web sitemizden ENDONEZYA projemize nakit desteğinde bulunabilirsiniz.