Haber Tarihi Eki 15,2018 17:20

TEGV ATEŞBÖCEĞİ ÖĞRENİM BİRİMİ İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ’NDE

“TEGV’in “Ateşböceği Öğrenim Birimi” 15-27 Ekim tarihleri arasında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde çocuklarla buluşacak. Etkinlik için 16 Ekim’de bir Açılış töreni düzenlenecek.”

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) “Ateşböceği Öğrenim Birimi” adını verdiği etkinlik noktası 15-27 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Halit Aydın Kampüsü’nde olacak. Aynı tarihlerde Küçükçekmece Söğütlüçeşme İlkokulu’ndan her gün 25 öğrenci Aydın Üniversitesi Kampüsü’ne gelerek; TEGV Ateşböceği Öğrenim Birimi’nde 12’şer saatlik eğitim etkinliklerinden yararlanacak.

Proje kapsamında çocuklarla bu etkinlikleri, TEGV tarafından düzenlenmiş olan Vakıf Tanıtımı ve Temel Gönüllü Eğitimini alan İAÜ Eğitim Fakültesi öğrencileri gerçekleştirecek. Proje sonunda toplam 125’den fazla öğrencinin bu eğitimlerden yararlanması öngörülüyor.

TEGV Ateşböceği Öğrenim Birimi’nin Aydın Üniversitesi’ne gelişi nedeniyle 16 Ekim 2018 Salı günü bir Açılış töreni düzenlenecek. İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinin ve TEGV yetkililerinin de katılacağı törende yerel yönetim temsilcilerinin de katılımı bekleniyor.

TEGV’in 24 adet Ateşböceği Öğrenim Birimi bulunuyor. 21 tanesi standart özelliklerde olan Ateşböcekleri’nin üç tanesi (Trafik, Bilim ve Düş Gezgini) tematik özellik taşıyor. Ateşböcekleri ilk olarak 2000 yılında yollara düştü ve o günden bugüne 173 bin 245 km yol kat ederek; 1679 ilk ve ortaokulların bahçesinde konuşlandı ve 1 milyon 50 bin 782 çocuğumuza eğitim desteği sağladı.