Haber Tarihi May 13,2019 09:30

Yılın Seçilmiş Ürünü 2020 programına kayıtlar başladı.

“1987’den günümüze kadar 44 ülkede 4.5 milyar tüketiciye ulaşan ve bu yıl Türkiye’de 4.’sü düzenlenen “Yılın Seçilmiş Ürünü (YSÜ)” programının 2020 yılı kayıtları başladı. Gelecek yıl 5.’si düzenlenecek ve 4 yıl içinde gıda, içecek, kişisel bakım, anne ve bebek, temizlik, sağlık ve sigorta kategorilerinde toplam 37 inovatif ürünün Türk Tüketicilerinin oylarıyla ödüllendirdiği Yılın Seçilmiş Ürünü programının 2020 yılı kazananları, İstanbul’da gerçekleştirilecek ödül töreniyle sahiplerini bulacak.”

Son 24 ayda pazara çıkan ürünlerin katıldığı ve tüketicilerin ürünleri “albenisi”, “inovatif özelliği” ve “performansına” göre değerlendirdiği program kapsamında, bağımsız tüketici araştırmasıyla Türkiye genelinde tüketiciler ile yapılan anketler sonucunda belirlenen yılın ürünleri ödül töreniyle açıklanacak. Ödül alacak ürünler, Türk tüketicilerinin referansı olan “Yılın Seçilmiş Ürünü (YSÜ)” logosunu 1 yıl boyunca tüm reklamlarında, ürün paketlerinde ve iletişim çalışmalarında kullanabilecek. 

5.’si 2020 yılında gerçekleşecek programa Mayıs ayı itibariyle katılım kayıtlarının alınmaya başladığını duyuran Yılın Ürünü Türkiye Kurucusu Çiğdem Micozkadıoğlu: “Dünya genelinde 30 yıldan fazladır tüketicilerin görüşleri esas alınarak günümüze kadar gelen program, 45 ülkede düzenleniyor. 4 yıldır bu ülkeler arasında Türkiye de yer alıyordu. Yılın Seçilmiş Ürünü programı, dünyanın en eski ve köklü programlarından biri. Bu prestijli programı ve ödül törenini, 2020 yılında 5. kez Türk tüketicileri ve markalarıyla buluşturacağız. Ülkemiz adına büyük bir mutluluk ve gurur. YSÜ programı 5. yılında hem markalara hem de tüketicilere yenilikler sunacak. Bu yeniliklerden ilki, 1987’den beri dünyanın pek çok ülkesinde, tüketicilerle markalar arasındaki güven köprüsünü pekiştirmeye yardımcı olan kırmızı logomuz hakkında. Logomuz 2020 programı ile birlikte yenileniyor. Günümüze daha çok uyum sağlamak, DNA’mızdaki yenilikçiliği ve enerjiyi yansıtmak üzere, 2020 programıyla birlikte yeni logomuz tüketiciler ve markalarla buluşacak. 5. yılımızdaki diğer önemli yenilik ise, programda Yılın Seçilmiş Ürünü ödülünü kazanan markalarla birlikte hayata geçirilecek olan ‘Innovation Champions Club’ olacak. Innovation Champions Club, üyelerinin düzenli olarak bir araya gelip, birlikte ve birbirlerinden öğrenebilecekleri, karşılıklı motivasyon ve yenilik enerjilerini artırabilecekleri bir platform olarak markaların inovasyon başarılarına katkıda bulunmayı hedefliyor.” dedi.