Haber Tarihi Nis 18,2019 10:46

AKIN EKİCİ’NİN SON SERGİSİ ‘REM’den GELEN’ ANKARALI SANAT SEVERLERLE BULUŞUYOR

“Ressam Akın Ekici büyük beğeni toplayan son sergisi REM İstanbul’dan sonra Ankaralı sanat severlerle buluşmaya hazırlanıyor. 19 Nisan – 8 Mayıs 2019 tarihleri arasında Çankaya’daki akÇaOğlu Art Studio’da sergilenecek olan ‘REM’den GELEN’ sanatçının REM isimli sergisinin devamı niteliğinde.”

Ressam Akın Ekici’nin hayallerinin ve rüyalarının REM uykusunda dönüştüğü rengarenk desen, doku ve imgelerin soyutlamalarını yansıtan sergi, sanatçının beşinci kişisel sergisi olacak. İlk kez geçtiğimiz yıl nisan ayında sanat severlerle buluşan REM’in hikâyesinden bahseden Akın Ekici, eserleri ve sergisiyle ilgili şunları söyledi:

“REM bilimsel bir uyku evresidir. REM ile üretim sürecimin kaynağını araştırmaya koyuldum. Son dönem yaptığım işlere baktığımda aslında uyumadan önce gözümün önüne gelmiş olan imgelerin ve fikirlerin üzerinde çok düşünmediğim halde uyandıktan sonra birdenbire biliçsizce bu işlere dönüştüğünü ve ortaya çıkan temaların kendi REM’imden geldiğini farkettim. Rüyalarım tuval üzerinde bu hayata uyanıp boyut değiştirmekte ve resimlerime dönüşmekte. Ankara akÇaOğlu Art Studio’da gerçekleştireceğim bu sergimin ilki Nisan 2018’de İstanbul Karbon Gallery’de açmış olduğum REM isimli sergimin ikincisi ve devam niteliğini taşımaktadır. Kendi REM’imden gelenlerin Ankara izleyicisine keyif vermesini diliyorum.”

KOKTEYL VE AÇILIŞ

TARİH: 19 Nisan 2019 Cuma 

SAAT: 18.00 

YER: akÇaOğlu Art Studio Üsküp Cad. 15/B Çankaya / Ankara