Haber Tarihi Nis 12,2019 17:06

KATMA DEĞERLİ ÜRÜNLER EKONOMİK BELİRSİZLİĞİ GİDERİYOR

“İnşaat sektörü ve inşaat malzemeleri sanayisi dünyada ekonomik faaliyetler içinde önemli bir konumda yer alıyor ve sektör gelenekselliğini sürdürmeye devam ediyor. Yaratılan katma değer, istihdam ve üretim alanlarında ise önemli paylar alınıyor. Bu anlamda Baumit tarafından gerçekleştirilen Yıldızlar Zirvesi’nde eğitimin, katma değerli ürünler üretmenin ve insana yatırım yapmanın ekonomik belirsizlikleri gidereceği vurgulandı. Aynı zamanda 2019 ekonomik parametreleri, yapı sektörü, mevzuat, enerji verimliliği ve yapı sektörünün geleceği de masaya yatırıldı.”

“İyiler Her Zaman Kazanır” konseptiyle hayata geçirilen zirvede ekonomik belirsizliklere, tüm finansman zorluklarına karşın, işini iyi yapanların her zaman kazandığının altı çizildi. Yapı sektörü gibi uzun vadeli ilişkilerin çok önemli olduğu bir ticaret atmosferinde, satışın sadece malzeme sevkiyatı ile bitmediğini, güven bağının sürdürülebilmesi için satış sonrasında da iletişime büyük önem verilmesi gerektiğinin altı çizildi. Eğitim faaliyetlerini tüm yıla ve tüm Türkiye’ye yaymak için geliştirdiği Baumit Akademi Yollarda programı ile Türkiye’yi şehir şehir gezerek Baumit ürün ve sistemleriyle ilgili eğitimler vermeye devam ediyor. Organizasyon Marriott Hotel Asia İstanbul’da gerçekleşti.

Baumit Hakkında: Baumit, 30 ülkede 40’ın üzerinde tesise sahip olan Avusturya merkezli bir Schmid Industrie Holding firmasıdır. Baumit, Türkiye’de 2006 yılından itibaren faaliyet göstermektedir. Baumit, 2008 yılında Avrupa’nın en modern kuru harç tesislerinden biri olan ve yıllık 300.000 ton üretim kapasitesine sahip Gebze üretim tesisini devreye almıştır. Baumit Türkiye ürün gamında, cephe kaplamaları ve boyaları, ısı yalıtım sistemleri, sıvalar, şap ürünleri, karo yapıştırıcıları, derz dolgu ve örgü harçları bulunmaktadır.