Haber Tarihi Mar 27,2019 10:06

YÜZDE 39’LUK BÜYÜME İLE TÜRKİYE EKONOMİSİNE DESTEK

“Türkiye 2018 yılında döviz artışı ve ekonomik dalgalanmalar nedeniyle ekonomik anlamda düşük büyüme ile mücadele etti. Türk Lirası değer kaybetti, enflasyon yüzde 25’e yükseldi ve ekonominin önemli sektörlerinden biri olan inşaat sektöründe büyüme beklenenin altında kaldı. Başta demir ve beton olmak üzere inşaat maliyetlerinde ciddi oranda artış yaşandı.”

“KATMA DEĞERLİ ÜRÜNLER EKONOMİK BELİRSİZLİĞİ GİDERİYOR”

Birçok ekonomik parametrenin, 2019 vizyonu ve ekonomisinin değerlendirildiği Patronlar Zirvesi’nde yüzde 39’luk bir büyüme gerçekleştiren Baumit sayısal verilerini, çalışma yöntemlerini, 2018 faaliyetlerini, ekonomik koşullarını ve 2019 planlarını aktardı. Yapı sektörü, mevzuat, enerji verimliliği ve yapı sektörünün geleceği masaya yatırıldı. Eğitimin, katma değerli ürünler üretmenin, insana yatırım yapmanın ekonomik belirsizlikleri gidereceği vurgulandı. Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Romanya ve Sırbistan’dan sorumlu Baumit Bölge Direktörü Peter Haginger konuşmasında, yerel değerlere verdikleri önemin ve Türkiye’ye olan güvenlerinin altını çizdi.

“ÇOCUKLARIN GELECEĞİ ISITILACAK”

 “Geleceğimizi Mantoluyoruz” sosyal sorumluluk projesi tanıtıldı. Kısıtlı imkanlara sahip çocuklara binlerce kışlık mont bağışının yapılacağı bu özel proje öğrenimine devam eden çocukların geleceğini ısıtacak. “İyiler Her Zaman Kazanır” konseptiyle hayata geçirilen, zirvede ekonomik belirsizliklere, tüm finansman zorluklarına karşın işini iyi yapanların her zaman kazandığının altı çizildi. Önlerine çıkan engellere rağmen işlerini çok iyi yapmış 12 ünlü isim tek tek anıldı. Charlie Chaplin’den Elvis Presley’e, Beethoven’dan Müslüm Gürses’e kadar birçok değerli ismin ilham veren hikayesi anlatıldı.