Haber Tarihi Eki 05,2018 18:47

ZAO’DAN ASETONSUZ ASETON…

“ZAO Organik’in % 100 doğal çözücü etil asetat, organik bambu suyu ve silika içerikli tırnak cilası çıkarıcısı ile tırnaklarınızı kurutmadan veya hasar görmeden ojenizi nazikçe çıkarabilirsiniz.”

ZAO Organik, halk arasında genel adı aseton olarak bilinen oje çıkarıcı ürününde ezber bozdu. Dünya makyaj sektöründe %100 doğal ve organik olduğunu belgeleyen 8 sertifikaya sahip tek makyaj markası ZAO, kimyasal içermeyen ojesinden sonra aseton ve etil asetat içermeyen oje çıkarıcı ile organik ürünlerine bir yenisini ekledi.

“Bambudan gelen güzellik ve doğallık” temasıyla Zen ve Tao felsefesi ile yola çıkan ve 4 yıl önce Türkiye pazarına giriş yapan Fransız organik makyaj markası ZAO, bu yılın başında makyaj ürünlerine ilaveten tırnak, yüz ve göz temizleme ürünlerinin de satışına başladı.  Tamamıyla organik sertifikalı 5 adet makyaj ve ana temizleyici geliştiren ZAO’nun asetonsuz oje çıkarıcısı, çocuklarının sağlığını dikkate alan anneler başta olmak üzere vegan yaşayanlar ile kimyasallardan uzak kalarak, doğal ürünleri tercih edenlerin ilgisini çekiyor.

TIRNAKLARI CANLANDIRIP NEMLENDİREREK GÜÇLENDİRİYOR

Oje çıkarıcıların içinde kullanılan solvent, aseton ve etil asetat gibi kimyasallar, ciltte ve tırnaklarda kuruma yaparken, uçucu ve yanıcı etkisi ile insan sağlığını tehdit ediyor. Bu nedenle aseton ve etil asetat içermeyen ürün geliştiren ZAO’nun tırnak cilası çıkarıcısının içinde, % 100 doğal çözücü etil asetat, organik bambu suyu ve silika bulunuyor. Silika bambu suyunun yüksek içeriği sayesinde tırnakları kurutmayan ve hasar görmesini engelleyen ZAO oje çıkarıcı, aynı zamanda tırnakları canlandırıp nemlendirerek güçlendiriyor.

İSTANBUL VE ANKARA’DAN SONRA ANTALYA’DA…

Organik olma özelliğiyle hassas, akneli veya atopik bir cilde sahip olan herkesin gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir kozmetik markası olan ZAO’nun ürünlerinde petrokimya endüstrisine ait hiçbir madde bulunmuyor. İstanbul’da Nişantaşı Brandroom ile Aurora’s World Beauty Center, Ankara’da Harvey Nichols gibi A plus mağazaların yanı sıra Etiler ve Çırağan Happy Nest Organik mağazaları ile önemli sağlık merkezlerinde yer alan ZAO Türkiye, geçtiğimiz haftalarda Antalya’da da Suna Dumankaya & Dr. Tolga Temel’in kurucusu olduğu Venüs Natural Life Sağlık Merkezi’nde de satış hizmeti vermeye başladı.