Haber Tarihi Eyl 07,2018 12:51

TRİOS 2023 işyeri satın alacaklara geri alım garantisi sunuyor

“TRİOS 2023, sanayicinin kara gün dostu”

TRİOS 2023’ten İşyeri Satın Alacaklara Geri Alım Garantisi İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin prestij merkezi TRİOS 2023’ten işyeri satın almak isteyen ancak güncel piyasa şartlarında geleceği öngöremeyen firmalara, projenin geliştiricisi Pulsar İnşaat’tan dev bir destek geldi. Pulsar İnşaat, TRİOS 2023’ten işyeri satın alacaklara “sözleşmeden dönme hakkı” tanıyacak. TRİOS2023, sanayicinin kara gün dostu İşyerini büyütmek veya daha iyi bir altyapıyasahip bir işyerine taşınmak isteyen ancak günümüzün yüksek faiz, hareketli döviz kurları nedeniyle önünü göremediği için işyeri satın almakta tereddüt yaşayan firmalara, TRİOS 2023 projesinde önemli bir kolaylık sağlandı. Projeyi geliştiren Pulsar İnşaat, tüketicilere sağlanan “sözleşmeden dönme” benzeri birhakkı, geliştirdiği TRİOS 2023 projesinde sanayicilere, lojistik firmalarına tanıyacak. Pulsar İnşaat, TRİOS 2023’ten işyeri satın alacak üretim, depo velojistik faaliyetine sahip ticari firmalara, eğer tapu devri yapılmamışsa,satın almış oldukları işyerlerine, satış sözleşmesi imza tarihinden sonraki bir yıllık süre için geri alım garantisi verecek. TRİOS 2023’te geri alım garantisi nasıl uygulanacak.

Pulsar İnşaat’tan yapılan açıklamaya göre, TRİOS 2023’ten satın almış olduğu bir işyerini bir yıllık bir süre içinde iade etmek isteyecek,sözleşmeden dönme hakkını kullanacak firmaya, işyerini iade edeceği tarihekadar yapmış olduğu toplam ödeme, sözleşme imza tarihinden sözleşmeden dönme hakkının kullanıldığı tarih aralığındaki TÜFE ve ÜFE oranlarının ortalamasıyla artırıldıktan sonra, aynı süreye tekabül eden kira bedeli 30 TL+KDV/m2/Ay ile işyerinin brüt alanı üzerinden hesaplanıp, toplam iade tutarından düşülecek;bakiye kalıyorsa, sözleşme feshinden sonra 2 ay içinde söz konusu bakiye ödenecek, Pulsar İnşaat’ın alacağı kalıyorsa, işyerini iade eden firmadan alacak tahsil edilecek. Hemen teslim… İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin kalbinde yer alan TRİOS 2023, Kuzey Marmara Otoyolu, Yavuz Sultan Selim Köprüsüve 3. Havalimanı bağlantısıyla, İstanbul’un diğer sanayi bölgelerine göre avantajlı bir konum sunuyor.

Projeden işyeri satın alanlara, işyerleri hemen teslim ediliyor.5 yıldız konforunda inşa edilmiş olan, tırların çatıya kadar çıkabildiği, metrekarede 2 ton hareketli yük taşıma kapasitesi bulunan, kat yüksekliklerinin 7 ve 8 metre olduğu TRİOS 2023’te brüt alan birim satış fiyatları KDV hariç 4.060 TL ile 8.650 TL arasında değişiyor. Satış ve kiralama yönetimi TURYAP tarafından sürdürülen projede işyeri satın alacaklara, %20 peşinat sonrası ara ödemeli, 24-36 ay taksitli, satın alma opsiyonlu kiralama şeklinde değişik ödeme planı alternatifleri sunulan projede, brüt 413 m2 tekbir bağımsız bölümden, yan yana bağımsız bölümlerin birleştirilmesiyle oluşturulacak brüt 5.000 m2’ye kadar büyütülebilecek işyerleri mevcut. Türkiye’nin 2023 yılı ekonomi hedeflerinin gerekliliklerini karşılamayı amaçlayan, Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nden ‘en iyi sanayi geliştirme projesi’ödülü sahibi TRİOS 2023 hakkında detaylı bilgi; 0212 671 18 78 numaralı telefondan veya www.trios2023.com web sitesinden alınabilir.