Haber Tarihi Sep 22,2022 13:26

ELBİ ELEKTRİK, "İLK EVİM, İLK İŞYERİM" SOSYAL KONUT PROJESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİYOR

“Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı çatısı altında ve TOKİ (Toplu Konut İdaresi) eliyle gerçekleştirilen sosyal konut projelerinin, anahtar priz ürünlerinde tercihi ve gözde markası Elbi Elektrik; “Yüzyılın Projesi” olarak açıklanan "İlk Evim, İlk İşyerim" isimli son proje kapsamında bilgiler aktardı.”

Türkiye’nin dört bir yanında kamuya ve özel sektöre ait birçok önemli projenin anahtar priz tedarikçiliğini üstlenen Elbi Elektrik, yaşam alanlarına kattığı estetik ve kalitesiyle pazarın en çok tercih edilen markası olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, 2019 yılından bu yana 48 TOKİ projesinde yer aldı. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından gerçekleştirilen sosyal konut projelerini, anahtar ve prizleri ile donatan Elbi, yeni ev sahibi olan vatandaşların deyim yerindeyse aydınlığa uzanan dokunuşu oldu. Elbi Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Enis Alkan; İlk Evim, İlk İşyerim projesi hakkında şunları söyledi:

“Sosyal devlet olmanın başlıca şartlarından biri olarak görülen “Konut ve Barınma Hakkı” temelinde, özellikle dar gelirli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere önemli bir misyon üstlenen TOKİ; Türkiye’nin 81 ilinde son 20 yılda 1.170.000 konut üretti. Konutların yaklaşık %85’inin, özellikle alt ve orta grup gelire sahip vatandaşlarımıza yönelik ve uygun ödeme koşullarını sağlayacak, destekleyecek şekilde projelendirmesi, ülkemizin her ferdinin sosyal haklara adil şekilde erişebilmesi açısından büyük önem teşkil ediyor.

2020 yılından bu yana; bir pandemi, bir savaş ve bir ekonomik daralmaya şahit olduğumuz zorlu bir dönemi yaşadık, yaşıyoruz. Aksayan tedarik zinciri ve hammadde sorunlarının üretime olumsuz yansıması sonucu oluşan enflasyon, özellikle bu yıl ortaya çıkan kira ve ev fiyatlarındaki fahiş artışlara ve vatandaşlarımızın kişinin en temel ihtiyaçlarından olan barınma ihtiyacında çeşitli sorunlara sebep olmuştu.

Tam bu noktada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bu temel sorunu tespit ederek ortaya koymuş olduğu Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi olarak başlattığı; İlk Evim, İlk İşyerim projesi yerinde, gerekli ve başarılı bir proje olarak halk nezdinde yoğun talep gördü. Bu başvuru yağmuru projenin ne denli önemli olduğunu gözler önüne serdi. 18 yaşından büyük her T.C. vatandaşın katılabileceği projede, daha önce konut sahibi olmama şartı getirilmiş olması, yine dar gelirli vatandaşları önceleyen yaklaşımı ile son derece memnuniyet verici.

Biz Elbi olarak bugüne dek 48 TOKİ projesinin anahtar priz tedariğini gerçekleştirmiş bir sanayi kuruluşuyuz. Ürettiğimiz anahtar prizlerin, dar ve orta gelirli vatandaşların sahibi olduğu bu evler ile hayatlarına girmesinden ve yaşadıkları sevincin bir parçası olmaktan son derece mutluyuz.

Yaşanan yoğun talebin çok fazla soruyu da beraberinde getirdiği bu süreçte vatandaşlarımızın faydalanabileceği küçük bir rehber hazırladık. Şimdiden projeyi kutluyor, ülkemize hayırlı bir katkı sağlamasını, başarıyla sonlanmasını ve dar gelirli yurttaşlarımızı mutlu etmesini diliyoruz”

ELBİ VE SOSYAL KONUTLAR

2019 yılından bugüne kadar tam 48 tane TOKİ projesinin anahtar priz tedarikçisi olan Elbi Elektrik, kaliteli üretim ve rekabetçi fiyat yönetimi ile sosyal konutlar gibi kâr amacı gütmeyen projelerin vazgeçilmez markası haline geldi. Aralarında, 480 daireli Çamlıca Kentsel Dönüşüm Projesi, 1017 daireli Elazığ Çatalçeşme TOKİ, 1240 daireli Artvin Yusufeli TOKİ ve 802 daireli Adana Sarıçam TOKİ gibi birçok örneğin bulunduğu projeye estetik imzasını atan Elbi Elektrik, en kaliteli ürünleri ile kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın da yanında olarak kurumsal sosyal sorumluluk bilincini en iyi şekilde sürdürmeye devam ediyor.