Haber Tarihi Ara 21,2018 17:58

MADEN SUYU YILBAŞI SOFRALARINA LEZZET KATACAK

“Yeterli ve dengeli beslenme, hayatın her döneminde oldukça önemli bir rol üstleniyor. Yılbaşı gecesi gibi özel günlerde ise bu önem daha da artıyor. Uzmanlar, uzun süren yemeklerde ve kış aylarında, vücudun mineral dengesini korumak ve vücut direncini artırmak için maden suyu içmenin önemine vurgu yapıyor. Bu güzel gecede, yemeği fazla kaçıranlar ve sağlıklı bir içecek tüketmek isteyenlerin tercihi ise maden suyu oluyor.”

Yılbaşı gibi sofraların başında uzun saatlerin geçirildiği günlerde; kan şekerini kontrol altına alan, ani yükselişlerin ve düşüşlerin önüne geçen bir beslenme büyük önem taşıyor. Özel günlerde yapılan ikramları sadece tadımlık olarak tüketmek ve gece boyu aralıklarla yemek yemek önemli. Vücudumuzun gereksinim duyduğu magnezyum, kalsiyum gibi mineralleri karşılayan maden suyunun; sindirim sistemi ve metabolizma üzerindeki olumlu etkileri ile mide hazmını kolaylaştırması açısından sadece özel günlerde değil, günlük yaşantımızda da tüketilmesi gerektiği biliniyor.

Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan: “Maden suları; içerdiği kalsiyum, magnezyum ve sodyum ile vücut için zengin birer mineral kaynağı ve zevkle içebileceğimiz bir içecek. Hem sağlıklı içecekler tüketmek hem de farklı tatları denemek isteyenler tarafından büyük ilgi görüyor. Bu nedenle yılbaşı sofralarına renk katmak isteyenler maden suyunu sağlıkla ve zevkle tüketebilir.” sözlerini dile getirdi.